Svenska öppna cornhole mästerskapet 2019

Anmälan – klicka här!

Registration – please click here! 


Anmälda      Registred players


Singel elit

  1. Lars Henriksson/ Bröderna Grym
  2. Oscar Henriksson/ Bröderna Grym
  3. Kalle Åkesson/ Härnösand
    (1:a 2018 och 2016)
  4. Mathias Mabergs / Härnö Cornhole
  5. Jens Blixt / Nyadals intresseförening NIF
  6. Arno Simons / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
    (1:a 2017, 3:a 2018)
  7. Silke Bitz / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  8. Frank Fehres / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  9. Anneliese Dittrich-Fehres / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  10. Isabelle Roos / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  11. Jens Schweikhard / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  12. Peter Winter/ Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  13. Beate Winter / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  14. Sofia Mabergs / Kättbo Cornhole
    (OS-guldmedaljör)
  15. Sara Mcmanus / Kättbo Cornhole
    (OS-guldmedaljör)
  16. Imad Mistef / Härnösand
  17. Micke Pettersson / Härnösand
  18. Micke Löfvenius / Härnösand
  19. Joakim Mabergs / Tällbergs Cornhole Gille
  20. Ivar Eeg-Nielsen / Norway
  21. Aaron Fielder / Cornhole Europa
  22. Kristian Lindström / Lit é cornhole osånt ck
  23. Johan Engqvist
  24. Sten Engblom
  25. Jörgen Stjärne
  26. Marcus Berglund
  27. Nummer 27 kan vara du! Anmäl dig här!

Singel öppen / single amateur

  1. Anki Andersson
  2. Ninnie Frånberg / Härnö Cornhole
  3. Carina Minell / Team Skogstokig
  4. Lennart Åkesson / Härnösand
  5. Monika Mabergs / Kättbo cornhole
  6. Ann Andersson/ Kättbo cornhole
  7. Mats Mabergs / Kättbo cornhole
  8. Lennart Karlsson/ Kättbo cornhole
  9. Peter Fransson / Muskö
  10. Agnes Knochenhauer / Muskö
    (OS-guldmedaljör)
  11. Erik Yderborg / Hemmansvägens Cornholesektion
  12. Johan Olofsson
  13. Mats Wranå
  14. Jessica Borg / CA -90
  15. Bella Wranå / CA-90 Cornhole
    (JVM-guldmedaljör)
  16. Anders Engelholm / Svenska Cornholeföreningen
  17. Johannes Högmark / Byhåla Cornhole
  18. Albert Fransson / Byhåla Cornhole
  19. Helene Lundgren / Härnösand
  20. Joakim Antus
  21. Roger Månsson / Sunnansjö Cornhole
  22. Catharina Månsson / Sunnansjö Cornhole
  23. Fredrik Ivarsson
  24. Oliver Ivarsson
  25. Peter Ledin
  26. Alexander Ledin
  27. Peter Vinqvist
  28. Jonathan Winqvist
  29. Pelle Wikingsson / Järfälla
  30. Sara Wikongsson / Järfälla
  31. Nummer 31 kan vara du! Anmäl dig här!

Dubbel elit

  1. Jens Blixt & Mathias Mabergs / Nyadals cornholevänner
  2. Arno Simons & Silke Bitz / CFI Ingelheim
  3. Frank Fehres & Anneliese Dittrich-Fehres / Cornhole Freunde Ingelheim / Germany
  4. Jens Schweikhard & Isabelle Roos / Cornholefreunde Ingelheim
  5. Peter Winter & Beate Winter /  Cornholefreunde Ingelheim
  6. Lars Henriksson & Oscar Henriksson / Bröderna Grym
  7. Kalle Åkesson & Katarina Nilsson / Härnösand
  8. Stefan Widmark & Micke Löfvenius / Härnösand
  9. Micke Pettersson & Marie Swahn / Härnösand
  10. Anna Prytz & Andreas Prytz / Vildavägens CC
  11. Joakim Mabergs & Vakant / Tällbergs Cornhole Gille
  12. Josefine Nordén & Malin Jonsson / PROSECCORNS
  13. Ivar Eeg-Nielsen & Aaron J Fielder / Norway/USA
  14. Benny Andersson & Jim Vallin / Team Killing Joke
  15. Jörgen Stjärne / André Granlöf
  16. Imad Mistef & Jenny Jonasson
  17. Nummer 17 kan vara du och din bäste vän! Anmäl dig här!

Dubbel öppen / Double amateur

  1. Monika Mabergs & Ann Andersson / Malung CC
  2. Mats Mabergs & Lennart Karlsson / Malung CC
  3. Angelica Feldt & Peter Wiklander / Locke extreme Hurricanes
  4. Sandra Billström & Krister Billström / Locke extreme Hurricanes
  5. Marianne Bystedt & Mats Bystedt / Locke exterme Hurricanes
  6. Sabine Dahlqvist & vakant / Locke Extreme Hurricanes
  7. Carina Minell & Ninnie Frånberg / Team Skogstokig
  8. Agnes Knochenhauer & Peter Fransson / Muskö
  9. Erik Ydeborg & vakant / Hemmansvägens Cornholesektion
  10. Karin Nyberg & Gunilla Lavås / Hemmansvägens Cornholesektion
  11. Bella Wranå & Jessica Borg / CA-90 Cornhole
  12. Anders Engelholm & Helena Engelholm / Svenska Cornholeföreningen
  13. Göran & Yvonne Lindbäck / Härnösand
  14. Johannes Högmark & Albert Fransson / Byhåla Cornhole
  15. Ulrika Mähler & Anneli Johansson / Centrala elevhälsan, Härnösand
    via kvalspel
  16. Fredrik Ivarsson Angelika Claisjdotter Ivarsson
  17. Roger Månsson & Catharina Månsson / Sunnansjö Cornhole
  18. Peter Ledin & Ida Sandlund / Härnösand
  19. Oliver Ivarsson & Alexander Ledin
  20. Kristian Lindström & Johanna Heldin / Lit é cornhole osånt ck
  21. Eva Gutenwik & Jeanette Westin
  22. Sofia Mabergs Sara McManus / Kättbo Cornhole
  23. Johanne Svanberg & Erik Svensson (via kval Härnön)
  24. Riswan Wikholm & Andreas Skoglund (via kval Bullås/Alnön)
  25. Diana Gregson & Urban Jansson (via kval Söråker cornholecup)
  26. Sara & Pelle Wikingsson / Järfälla
  27. Anette Innala & Linda Nilsson / Bogga Påsklubb
  28. Kenneth Bergquist & Anna Bergquist
  29. Monika Wranå & Mats Wranå
  30. Nummer 30 kan vara du och din bäste vän! Anmäl dig här!

Junior singel

  1. Hugo Åkesson / Härnösand
  2. Molly Mabergs / Härnö Cornhole
  3. Kerstin Lavås Skoglund / Härnö Cornhole
  4. Olle Lavås Skoglund / Härnö cornhole
  5. Tilda Knochenhauer / Muskö
  6. Ture Lavås / Villavägens cornholesektion
  7. Elsa Wikingsson / Järfälla
  8. Vilgot Vidmark / Härnösand
  9. Nummer 9 kan vara du! Anmäl dig här!

Junior dubbel

  1. Molly Mabergs & Kerstin Lavås Skoglund / Härnö cornhole
  2. Olle Lavås Skoglund & Ture Lavås / Härnö cornhole
  3. Rasmus Billström & Erik Taflin / Locke Extreme Hurricane
  4. Hanna Lavås & Matilda Grundel / HM Cornhole
  5. Maya Mabergs & Annais Ivarsson / Härnö Cornhole
  6. Elsa Wikingsson & vakant / Järfälla
  7. Kasper Billström & Noa Gidmark / Locke Extreme Hurricanes
  8. Nummer 8 kan vara du och din bäste vän! Anmäl dig här!